O nás

Sprinx HPC, divize společnosti Sprinx Systems, působí v oblasti High Performance Computing (HPC) již více než 20 let. Za tuto dobu se společnost úspěšně zařadila mezi přední dodavatele těch nejnáročnějších řešení pro akademické i komerční subjekty, realizovaných s důrazem na projektový záměr zadavatelů. Mezi projekty divize HPC patří zejména návrhy a optimalizace infrastruktury pro aplikace nejrůznějšího zaměření. Můžeme sem zařadit především aplikace pro provoz náročných webových řešení (e-shopy, portály) a řešení pro náročné výpočty (GPU pracovní stanice, výpočetní clustery). Přehled některých realizací naleznete na stránce Realizované projekty.

Úkolem divize HPC je také poskytovat odborné know-how, jehož výsledkem může být dodání specializovaného vysoce výkonného hardware, který je přímo uzpůsoben pro splnění zákaznických požadavků, nebo oborově orientovaného software společností Intel, PGI, Microsoft, u nichž je Sprinx Systems dlouhodobým partnerem. Dále je zde nabízena široká škála služeb, mezi které patří: profylaktická údržba HPC řešení, paralelní programování v prostředí CUDA společnosti NVIDIA a samozřejmě konzultační činnosti, činnosti školení a projektový management.

K nejúspěšnějším dokončeným projektům Sprinx Systems patří realizace nejvýkonnějšího superpočítače v České republice s názvem AMÁLKA v Astronomickém ústavu AV ČR, experimentální projekt FLOREO Evropské kosmické agentury (ESA) či návrh infrastruktury a optimalizace portálu KUDYZNUDY.CZ, který je provozován Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism.

Certifikace a osvědčení

Společnost Sprinx Systems, a.s. za dobu svojí existence získala množství certifikací, které deklarují vysokou profesionalitu napříč spektrem technologií, služeb a produktů, kterými se společnost zabývá ať z pohledu vývoje, implementace, správy, tak i z pohledu konzultací či poradenství.

  • Intel GOLD Technology Provider
  • PGI Certified Reseller
  • NVIDIA Tesla Preferred Partner
  • Microsoft GOLD Certified Partner
  • Členem Czech ICT Alliance
  • Certifikován podle NBÚ standardů
  • Certifikován podle ISO 9001:2008

Pokud Vás naše nabídka
zaujala, kontaktujte nás.

Napište nám na
hpc@sprinx.cz
nebo volejte
251 014 211

Kontaktní formulář
Web
hpc.sprinx.cz
Email
hpc@sprinx.com
Telefon
+420 251 014 211
Web
www.sprinx.com
Email
pharma@sprinx.com
Telefon
+420 251 014 211
Web
www.sprinx-consulting.cz
Email
obchod@sprinx.com
Telefon
+420 251 014 211
© 2015 Sprinx Systems. All rights reserved.